מניעת בזבוז מים במוסדות חינוך – חינוכי, חשוב ומתגמל

מערכות טריפל+ המותקנות ברחבי הארץ והעולם וחוסכות כמויות גדולות של מים, כסף ונזקים.

טריפל+, הינה החברה ישראלית מובילה בפיתוח וייצור מערכות חכמות לאיתור ומניעת נזילות ונזקי מים. למערכות טריפל+ יכולות מוכחות באיתור נזילות, מניעת נזקים ושליטה מרחוק על מרכות המים בנכסים. המערכות אלו מנוהלות על ידי אפליקציה לנייד ו/או תוכנת ניטור מרכזית מבוססת ענן אשר מאפשרות שליטה וניהול מלא מרחוק במספר מבנים במקביל.

התקנת המערכת הינה תהליך פשוט שאינו דורש קדיחות או הולכת כבילה, שכן, רכיבי המערכת פועלים על סוללות ומתקשרים ביניהם באופן אלחוטי. המערכות המתקדמות ניתנות לשליטה על יד סגירה / פתיחה של ברזי המים תוך שימוש באפליקציה (יציאה/סגירה), או סגירה אוטומטית במקרים של זיהוי זרימת מים חריגה (פיצוץ צינור) או גילוי הצפה. המערכת מתריאה בכל בעיה כגון סוללה נמוכה, חוסר תקשורת וכד’.

בין היעדים השאפתניים אותם השיגה טריפל+ היה צמצום בזבוז המים בישראל כחלק מהתמודדות עם הבצורת כבעיה לאומית תוך התמקדות במוסדות חינוך. מזה זמן רב ידוע כי בתי הספר מהווים צרכנים משמעותיים בהם מתבזבזים מים רבים. התופעה הינה תולדה שמקורה בילדים שאינם סוגרים ברזים כראוי, שירותים דולפים, בעיות תחזוקה עקב תשתיות ישנות (כולל נזילות בגינות ונזילות תת קרקעיות), וכל זאת במיוחד לאחר שעות הלימודים, בסופי שבוע ובמהלך חופשות בהם המים זורמים ללא בקרה.

באופן כללי, מוסדות החינוך פעילים כ 25% מהזמן כשביתר הזמן נזילות הבירזיות, שירותים והצנרת זורמים לביוב או מתחת לאדמה. נדרש טיפול ראוי שימנע בזבוז מעבר לשעות הפעילות. הובהר כי הוספת של ברזים ראשיים מנוהלים לפי שעון פעילות אינם מתאימים וזאת לאור העובדה שיש צורך לאפשר לצוות שליטה מרחוק בכל רגע נתון במידה והמקום פעיל מעבר לשעות הפעילות המקובלות (מסיבות, ישיבות, ארועים).

חברת טריפל+ יזמה פיילוט בו הותקנו מערכותיה במספר בתי ספר נבחרים בכ 10 רשויות ברחבי הארץ.
תוצאות הפיילוט מציגים תוצאה חדה מאוד ואחידה, ניתן לחסוך כ 40% מצריכת המים.

הפיילוט נערך לתקופה של כחצי שנה בהשוואה לתקופה אשתקד, ניתן להבחין באופן מובהק כי בכל מוסד בו הותקנה מערכת מבית טריפל+ קטנה צריכת המים באופן משמעותי, במוסדות מסוימים קטנה צריכת המים למעלה מ50% מאותה תקופה אשתקד.  בנוסף לערך הכלכלי בהקטנת צריכת המים יש בדבר צעד חינוכי גדול המצביע שביה”ס משקיע מאמצים רבים לחסכון משמעותי בצריכת משאב זה וכן מניעת ניזקי הצפות מים בשעה בה בית הספר סגור.

כאשר מדובר על בית ספר בגודל בינוני של כ 200 תלמידים, צריכת המים החודשית הינה כ – 2500 שח לחודש, כלומר חסכון של כ 1000שח לחודש או כ 12,000 לשנה. תקציב שפשוט נוזל לביוב או לאדמה.

טריפל+ מציעה ומספקת את מערוכותיה ושירותיה בישראל ובעולם למגוון נכסים, החל מנכס פרטי, דירה / בית פרטי עם גינה / בריכה ועד לנכסים מסחריים, רבי קומות, מגדלים, מוסדות, מרכזי קניות וכו’ תוך שמירה על תפקוד שוטף של מערך המים בנכס וניהול מערך זה באופן חכם, חסכוני ויעיל.

למידע נוסף על הפתרון של טריפל+ התקשרו 072-221370 או היכנסו לאתר www.tripleplus.co.il

הכתבה פורסמה לראשונה במגזין “רשויות”

social position advance

Share this post